TESK
Ana Sayfa
  İşlem
Basamakları
  Odalar için
Kullanım Kılavuzu
  ESOB'lar için
Kullanım Kılavuzu
  E-kapasite Raporu
Bilgi Sistemine Giriş
                     


Giriş İşlemleri

Yukarıda sağ taraf da bulunan "E-kapasite Raporu Bilgi Sistemine Giriş" butonunu tıkladığınızda açılan pencerede Kullanıcı kodunuzu ve şifrenizi girmeniz gerekmektedir. Bu aşamayı geçtiğinizde Odanıza ait işlem yapacağınız bir pencere açılacaktır. Burada " Yeni kapasite Raporu Başvurusu" kısmını tıklamanız gerekmektedir. Bu işlemi yapmadan önce ilgili oda üyesi ve Mühendisin yanınızda olması gerektiğini unutmayınız. Şekil 1Şekil 1


E-kapasite Raporunun doldurulması

Yeni kapasite raporu başvurusu kısmını tıklayarak girilen bölümde bulunan tüm alanlar eksiksiz olarak doldurularak işleme başlanır. İlgili her alan doldurulduğunda sayfanın altında bulunan "Sonraki Sayfa" butonuna tıklayarak sonraki sayfada ilgili yerler doldurulmalıdır.Şekil 2
Şekil 2
 

E-kapasite raporu'nun tüm alanlarını doldurduktan sonra Tablo IV kısmında bulunan "Kaydet" butonunu tıklamanız gerekmektedir. Buton tıkladığında e-kapasite raporu bağlı olduğunuz ESOB'a elektronik ortamda gönderilmiş olacaktır. Bu aşamada e-kapasite raporu onay ücretlerini içeren dekontları bağlı olduğunuz ESOB'un ilgili fax'ına  ve TESK'in 312 - 425 75 26 nolu fax'ına göndermeniz gerekmektedir. Şekil 3


Şekil 3


ESOB ve TESK tarafından Onaylanan Belgelerin Dökümü 

Gönderilen e-kapasite raporu bağlı bulunduğunuz ESOB ve TESK tarafından yapılan kontrol ve onayından sonra, odanıza pdf formatında gönderilecektir. Ayrıca şifre talep formunda belirttiğiniz e-mail adresinize bilgilendirme e-maili gönderilecektir.

Gelen e-kapasite raporu "Yeni Onaylanan Raporlar" kısmında görünecektir. Bu durumda linki tıklayıp açılan pencerede onaylanan e-kapasite raporu'nu lazer yazıcınızdan 4 nüsha halinde dökmeniz gerekmektedir.

Yazıcıdan 4 nüsha halinde alınan dökümler Mühendis, Oda Genel Sekreteri ve Oda Başkanı tarafından imzalanarak 1 nüsha üye verilecek, 1 nüsha odanızda muhafaza edilecek, kalan  2 nüsha ise ESOB' a iletilecektir. 
Şekil 4


Şekil 4


Düzeltme İşlemleri

Odanızca hazırlanarak gönderilen e-kapasite raporu bağlı bulunduğunuz ESOB ve / veya TESK tarafından yapılan kontrol esnasında var ise görülen eksiklikler veya hatalar nedeniyle iade edilecektir.

Bu durumda e-kapasite raporu "Reddedilen Raporlar" kısmında görünecektir. Bu durumda ilgili linki tıklayıp açılan pencerede iade edilen e-kapasite raporunu iade edilme nedenine göre tekrar düzenleyerek bağlı olduğunuz ESOB'a göndermeniz gerekmektedir.
Şekil 5


Şekil 5