• E-Posta
  • Yazdır

Palandöken; `3 Günlük Tatilde 63 Kişi Öldü, 311 Kişi Yaralandı`


 

ANKARA - 3 Günlük Ramazan Bayramı tatili bilançosunun ağır olduğunu ve bayrama değil adeta ölümü gidildiğini belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 3 günlük tatilin trafikteki bilançosunun ağır olduğunu ve kazaların bayramın neşesini kaçırdığını söyledi.

            -`3 GÜNDE 63 KAYIP`

            Alınan tedbirlere ve denetimlerin yoğunlaştırılmasına rağmen trafik kurallarına uyulmaması ve aşırı hız sebebiyle 3 günlük Ramazan Bayramı tatilinde meydana gelen trafik kazalarında sadece olay yerinde 63 vatandaşımızın hayatını kaybettiğini 311 kişinin de yalandığının altını çizen Bendevi Palandöken, `Bayram tatilinde trafik kazalarının bilançosu çok ağır oldu. Sadece olay yerinde 63 vatandaşımızın hayatını kaybetmesi ve hastanelere kaldırılan ağır yaralı vatandaşlarımızın da olduğunu düşünürsek beklenenin üzerinde bir kaza var.  Kazaların genelde en büyük sebebi ise aşırı hız, yolu tanımamak ve kurallara uymamaktan kaynaklanıyor` dedi.

            -`BAYRAM DÖNÜŞLERİNDE KURALLARA HARFİYEN UYALIM`

            TESK Basın Bürosu tarafından yapılan Ramazan Bayramı tatilinin birinci günüde 17, ikinci gününde 25 ve üçüncü gününde de 23 kişinin meydana gelen trafik kazalarında hayatını kaybettiğini ve 311 kişinin de yaralandığının altını çizen Palandöken, `Maddi kayıplar her zaman yerine gelir, ancak giden can yerine gelmez. Hafta sonu olması sebebiyle trafikte beklenenin üzerinde yoğunluk yaşanmaktadır. Sürücülerimizin ve yola çıkacak olan vatandaşlarımızın aşırı hızdan kaçmaları ve trafik kurallarına uymaları kendi yararlarına olacaktır. Bayramı toplum olarak açı içinde bitirmemek için kurallara harfiyen uyulması ülke olarak menfaatimize olacaktır` diye konuştu.