• E-Posta
  • Yazdır

Palandöken `Gazeteciler, doğru, ilkeli ve tarafsız haberleri ile toplumun aynasıdır`


 

ANKARA - Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü sebebiyle mesaj yayımladı. Gazetecilerin toplumun aynası olduğunu ve dünyadaki gelişmeleri doğru, hızlı ve tarafsız gözle halkın bilgi sahibi olabilmesi için özveriyle çalıştıklarını belirten Palandöken mesajında şunları söyledi;
`Demokrasinin ve çağdaş düzenlerin vazgeçilmez birer aktörü olan basın yayın organları, toplumun gözü, kulağı, aynası ve sesi konumundadır. Gazeteciler, doğru, ilkeli ve tarafsız haberleri ile topluma ışık tutarlar, bundan sonra da aynı ilkelerle çalışacaklarına inancım tamdır. Basın sektörünün emekçileri, değerli arkadaşlarımızın Çalışan Gazeteciler Günü`nü içtenlikle kutluyorum. İletişimin en temel taşlarından olan gazetecilik, toplumun gelişmesinde çok önemli ve büyük sorumluluklar taşıyan bir meslek. Basın, toplumun gerçekleri öğrenmesinde ve sesini duyurmasında önemli rol oynayan, bireyin haber alma hakkını sağlayan ve toplumdan gelen istekleri yansıtarak, kamuoyu oluşturulmasına aracılık yapan, düşünce ve ifade özgürlüğünün en etkili aracıdır` dedi.

Dünyadaki gelişmelerden doğru ve zamanında bilgilendirilemeyen toplumların gelişmelerinin problemli ve zayıf olduğunu kaydeden Palandöken, `Zaman ve mekân mefhumu gözetmeksizin büyük bir özveri ile çalışan ve bu şerefli mesleği en güzel şekilde yapmaya çalışan, bizlerin önünü açan tüm fedakâr gazetecilerimizi takdir ve tebrik ediyor çalışmalarında üstün başarılar diliyorum` diye konuştu.