• E-Posta
  • Yazdır

Palandöken, `Yeni Dönemde Avm`lere Geçit Verilmemeli`


 

ANKARA - Ülke genelinde gerçekleştiren 30 Mart Yerel seçimlerini değerlendiren TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, seçim sonuçlarının ülkemize hayırlı ve uğurlu olmasını dileyerek, yeni göreve seçilen belediye başkanlarının hemen işe ve hizmete başlayarak bölgelerinde vatandaşlara hizmet etmeleri gerektiğini söyledi.

            Yerel seçimlerin sonuçlanması ile ilgili yazılı açıklama yapan Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, `Kavganın galibi olmaz. Siyaset meclis içerisinde yapılmalı ve zaman kaybedilmeden Avrupa Birliği Sürecine odaklanılmalıdır. Esnaf ve Sanatkârlar olarak yerel yönetimlerden beklentimiz ise perakende sektörünü düzenleyen yasanın öngördüğü yaklaşım doğrultusunda yeni AVM`lere izin ve geçit verilmeden esnaf çarşılarına ağırlık verilmelidir` dedi.   

            Seçimlerin sonuçlandığını ve yaşananların geride bırakılması gerektiğinin altını çizen Bendevi Palandöken, `Seçimler artık bitti. Ülkemize hayırlı ve uğurlu olsun. Bundan böyle göreve yeni seçilen ve devam eden belediye başkanları bölgelerinde yaşanan sorunlarla ilgili çözümler üretip ayrım yapmadan çalışmalılar` diye konuştu.