• E-Posta
  • Yazdır

Palandöken, `Türk Polisi Gücünü Halkımızdan Almaktadır`


 

ANKARA - Türk Polis Teşkilatının 169`uncu yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, `Devletimizin köklü kuruluşlarından biri olan Türk Polis teşkilatımız, dün olduğu gibi bugün de halkımızın nezdinde saygın ve önemli bir yerde durmaktadır. En önemlisi Türk Polisi gücünü halkımızın güven ve desteğinden almaktadır` dedi.  

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken mesajında şunları söyledi: `10 Nisan 1845`te kurulan Emniyet Teşkilatımız, devletimizin şefkat eli olarak, daima bireysel ve toplumsal güvenliğimizin temelini oluşturmuştur. Hukuk devletinde her bireyin hak ve özgürlüklerinin güven altında bulundurulması öncelikli bir görevdir. Devletimizin köklü kuruluşlarından biri olan Türk Polis Teşkilatımız, dün olduğu gibi bugün de halkımızın nezdinde saygın bir yerde durmaktadır. Toplumsal barışımızın, huzur ve güvenliğimizin teminatlarından biri olan polis teşkilatımız, özellikle son yıllardaki performansıyla, hayati öneme sahip bu görevi başarıyla yürütmektedir.

Görevini fedakârca, vatan ve millet sevdasıyla, büyük bir sorumluluk içinde yürüten Türk Polis Teşkilatı, hiç şüphe yok ki gücünü halkımızın güven ve desteğinden almaktadır. Dolayısıyla, emniyet teşkilatımızın son yıllarda elde ettiği başarıların temelinde, devletle millet arasındaki mesafenin kapanması, karşılıklı güvenin daha da güçlenmesi yatmaktadır. Bu duygularla, zor ama onurlu görevleri esnasında şehit olan polislerimizi rahmetle, gazilerimizi şükranla anarken;  büyük bir özveriyle ve insan sevgisiyle görevlerini yerine getirmekte olan tüm emniyet mensuplarımızın kuruluşunun 169`uncu Yılını Esnaf ve Sanatkârlarımız adına kutluyorum.`