• E-Posta
  • Yazdır

Palandöken, `Egemenlik özgürlüğün ve adaletin dayanağıdır`


 

ANKARA - 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, milli egemenliğin ülkemiz için vazgeçilmez bir yönetim biçimi olduğunu belirterek,` Bu gerçekle büyüyen, bilgiyle donanmış çocuklarımız geleceğimiz için en büyük güvencemizdir. Çünkü, Egemenliğimizin ve aydınlık yarınlarımızın en büyük teminatı çocuklarımızdır` dedi.

 23 Nisan`ın dünya çocuklarına armağan edilen tek bayram olduğunu belirten Palandöken mesajında şunları söyledi, `Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk`ün dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı`nı, her zaman olduğu gibi büyük bir sevinç ve gururla kutluyoruz.
Ulusal egemenliğimizin simgesi Gazi Mustafa Kemal Atatürk TBMM`nin açılış gününün çocuklar için bayram olmasını isterken çok önemli mesajlar vermiştir. Geleceğimiz şüphesiz, bugün daha dünyayı yeni yeni algılamaya ve anlamaya başlayan çocuklarımızın ellerinde şekillenecek. O bakımdan bugün çocuklar arasında ulusal ve uluslararası çapta kurulacak dostluk ve kardeşlik köprüleri, yarının huzurlu ve aydınlık dünyasının da temeli olacaktır. Hepimiz inanıyoruz ki yeryüzündeki en çağdaş yönetim milletin egemenliğine dayanan yönetimdir. Gücünü milletten almayan hiçbir yönetim günümüz dünyası için uygar diyemeyiz.
Türk esnaf ve sanatkarı adına, Türkiye Büyük Millet Meclisi`nin açılması ve Cumhuriyetimizin kurulması yolunda hayatlarını ortaya koyan Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını bir kez daha şükran ve minnet duygularımızla anıyor, milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı`nı can-ı gönülden kutluyorum.`