• E-Posta
  • Yazdır

Palandöken, `En değerli varlığımız annelerimizi unutmayalım`


 

ANKARA- Dünyanın en zor işini ücretsiz yapan, 24 saat çalışan, uykulu-uykusuz evini, çoluğunu çocuğunu koruyup-kollayan çok kıymetli, başımızın tacı annelerimizin ‘Anneler Günü`nü kutlarken küçükte olsa hediyeler alarak kutlamanın farklı olacağını söyleyen TESK Genel Başkan Bendevi Palandöken, `Anneler Günü kutlamalarında ne alırsak alalım bilin ki annelerimiz severek kullanacaklardır. Önemli olan hatırlanmalarıdır. Esnaf ve sanatkârımızın her zevke her keseye uygun bir hediye bulmanız için hazır` dedi.

 `EN ÇOK ANNELER GÜNÜ`NDE HARCAMA YAPILIYOR`
 Annelerimize verdiğimiz değerin bir göstergesi olarak en çok alış verişin Anneler Gününde yapıldığına dikkat çeken Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, `Anneler Günü`nde başta kuyumcu esnafımız olmak üzere çiçekçi, aksesuarcı, konfeksiyoncu, beyaz eşya ve zücaciyeci, pastacı, taksici esnafımızın iş yaptığı önemli günlerden birisidir.  Herkes kesesine göre, düşüncesine göre bir hediye almaktadır. Anneler Günü`nde hediye için ayrılan ortalama bütçenin yüzde 33`ünü 51-100 TL arası alınan hediyeler, yüzde 25`ini 101-250 TL arası alınan hediyeler oluşturmaktadır. Her yıl anneler gününde kartla yapılan harcamalar yüzde 30-35 artmaktadır. Şimdi 2 milyon esnaf umudunu bu hafta sonu yapılacak en az bir milyar liralık Anneler Günü harcamalarına bağlamış durumda` diye konuştu.

 `ALIŞVERİŞ YAPACAKLARA UYARI`
 Hediye alışverişinin elektronik ortamdan yapılması her geçen gün arttığını belirten Palandöken, `Her geçen gün artan internet üzerindeki alışverişler Anneler Günü arifesinde zirve yaparak, her 100 alışverişten 14`ü internet üzerinden yapıldı. 2016 sonunda internetten yapılan alışverişin yüzde 25 paya ulaşacağı da tahmin ediliyor. Ayrıca internet alışverişlerinde sitenin güvenli olduğuna özellikle dikkat edilmelidir. Her türlü teknolojik gelişmeye karşı siz yine de çiçek siparişinizi verirken, altın takınızı seçerken tanıdık esnaftan almaya özen gösterin` diye söyledi.