• E-Posta
  • Yazdır

Palandöken, `İsrail`i bu akıl almaz saldırıları sona erdirmeye davet ediyoruz`


 

ANKARA - Genel Başkan Bendevi Palandöken`in başkanlığında özel gündemle toplanan TESK Yönetim Kurulu, İsrail`in Gazze`de yaşayan Filistinlilere yönelik insanlık dışı saldırılarını ve buna yönelik uygulanacak tedbirleri değerlendirdi.

Toplantının ardından bir açıklama yapan Palandöken, `Müslümanlar için en kutsal ay olan Ramazan ayında İsrail`in çocuk, genç, yaşlı, sivil ve askeri hedef gözetmeksizin haftalardır devam eden kara ve hava saldırılarını müzakere ettik. 2 milyona yakın Türk Esnaf ve Sanatkarı temsil eden ve ülkemizin dört bir yanından gelen yönetim kurulu üyeleri olarak bu saldırıları kınıyor Filistinli kardeşlerimizin acısına yürekten ortak oluyoruz` dedi.

20. yüzyılın en büyük soykırımını yaşayan bir milletin, şimdi kendisinin masum insanlara yönelik saldırılarının vicdanları kanattığını söyleyen Palandöken, `Soykırımın acısını en kötü tecrübelerle yaşamış bir neslin torunları olan İsrail`i, bu akıl almaz saldırıları bir an önce sona erdirmeye davet ediyoruz` diye konuştu.

TESK Yönetim Kurulu, saldırıların biran önce durdurulması için gerekli girişimlerin yapılması ile birlikte alınması gereken bir dizi tedbiri de değerlendirerek, Federasyon ve Birlik Başkanlarının bulundukları illerde yapacakları toplantı ve açıklamalarla kınamalarının yanı sıra bu ülkeye karşı yapılabilecek uygulama ve eylemlerin yetkililerle görüşülmesi yönünde karar aldı.