• E-Posta
  • Yazdır

Palandöken, `Çanakale Zaferi Bir Arada Yaşama Ruhudur.`


 

ANKARA- 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi`nin 100. yıldönümü nedeniyle mesaj yayımlayan Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken `Vatan topraklarını korurken can veren, ülkemizin huzur ve güvenliği için canlarını feda etmekten kaçınmayan şehitlerimizi ve gazilerimizi 18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Zaferinin 100. yıl dönümünde saygı ve minnetle anıyoruz` dedi.

            Palandöken, `18 Mart Çanakkale Zaferi`nin kazanılması ve Türkiye Cumhuriyeti`nin bu güzel günlere gelmesini sağlayan başta büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Çanakkale`nin ve Kurtuluş Savaşı`nın kahramanları ile Cumhuriyetimizin refahı için canlarını hiçe sayana şehit ve gazilerimiz her zaman gönüllerimizde yaşayacaktır. Bu vesile ile kutsal vatanımız için canlarını feda eden şehitlerimizin `Şehitler Günü`nü``de idrak etmenin onurunu yaşamaktayız` dedi.

            Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Genel Başkanı Bendevi Palandöken `Yerle yeksan edilmemiz için güç birliği yapanlara karşı, kararlı duruşumuzla saldırgan uluslara karşı mücadelemizle, tam 253 bin vatanperver gencimiz canlarını hiçe saymışlar `Çanakkale`nin Geçilemeyeceğini` ispat etmişlerdir. ` diye konuştu.

            Palandöken, `Doğulusu, batılısı, kuzeylisi, güneylisi, Kürt, Türk, Çerkez, Laz, Alevi-Sünni, Müslim gayrı Müslüm gibi tasnif edici, ayrımcı, ötekileştirme, ayrıştırma ve dışlayıcı tutum ve davranışları ret ederek, Çanakkale`de olduğu gibi tarihin her döneminde her türlü zorluğa göğüs gerebilecek güç ve kudretteyiz. Türk milleti, birlik ve beraberliğini koruyarak birçok zorluğun üstesinden gelmiş, hiçbir zaman esaret altına girmemiş ve her zaman tarihe yön veren parlak zaferlere imza atmıştır. Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu olarak 18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Zaferinin 100. yıl dönümünde canlarını feda etmekten kaçınmayan şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı, minnet ve Rahmet ile anıyoruz` dedi.