• E-Posta
  • Yazdır

Palandöken; ` Parti programlarında esnafa dair neler olacak bekliyoruz `


 

ANKARA- Esnaf ve sanatkârlar olarak siyasi partilerin seçimlerde esnafa dair programlarında nelere yer verdiğini görmek istediklerini belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, ` 2015 yılını sorunlarımızın çözüme kavuştuğu `Esnaf Yılı` kabul ettik. 7 Haziran genel seçimlerine az bir süre kala partilerin programlarında esnafa dair neler olduğunu bekliyoruz. Ülke nüfusunun 5`te 1`ini temsil eden esnaf camiasının seçimlerden beklentisinin büyük olduğunu da vurgulamak isterim` dedi.   

 

            `ESNAFIN OLMADIĞI EKONOMİK PROGRAM BAŞARIYA ULAŞMAZ`

            Ülkemizin orta ve uzun vadeli makro ekonomik hedeflerini tutturabilmesi için yıllık en az yüzde 5 büyümesi gerektiğini dile getiren Bendevi Palandöken, `Ekonomik büyümenin ilacı esnaf ve sanatkârdır. Özellikle küçük yerleşim yerlerinde ekonominin dinamiğini esnaf sağlar. Bu nedenle, esnafa verilecek teşvik ve desteklerin makroekonomik etkisi büyük olur` diye konuştu.

 

            -`YENİ NESİL ESNAF BÜYÜK ROL ÜSTLENECEK`

            Ekonomik kalkınmada da esnafın büyük bir payı olduğunu ifade eden Palandöken, `Teknolojik gelişmeleri takip eden ve kullanabilen yeni nesil esnaf, ülkemizin kalkınmasında önemli bir rol üstelenecektir. Bunun için esnaf ve sanatkârımıza inovatif desteklerin sağlanması gerekir. Sektörlerin lokomotifi esnaftır. Bu şekilde, biz esnafı büyütürsek, esnaf da devleti büyütür` şeklinde konuştu.