• E-Posta
  • Yazdır

Palandöken, `19 Mayıs 1919, Türk Milleti`nin yeniden doğuşunun günüdür. Kutlu olsun`


 

ANKARA- 19 Mayıs Atatürk`ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısı ile yazılı mesaj yayınlayan Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, `19 Mayıs 1919, Türk Milleti`nin yeniden doğuşunun günüdür. Kutlu olsun. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk`ün bağımsızlık sancağını; geleceğimizin teminatı gençlere teslim ettiği gündür` diye konuştu.

     `DÜNYA GENÇLERİ İLE REKABET EDECEK TÜRK GENÇLİĞİ YETİŞİYOR`

19 Mayıs`ın sadece bir bayram olmadığını, büyüklere gençlerimizi desteklemek ve onları yarınlara yetiştirme sorumluluğu verdiği vurgulayan Bendevi Palandöken, `Asıl hedefimiz ülkemizi her alanda temsil edecek gençlerimize destek olmaktır. Genç nesillerimizin gelecekte çok daha iyi imkânlara kavuşması, yetiştirecekleri her yeni nesil için en güzel tabanı oluşturmak, bize verilen en önemli görevdir. Sadece ülke sınırları dahilin de değil, dünya üzerindeki diğer gençler ile rekabet edebilecek eğitim, donanım ve birikime sahip olabilmeleri için var gücümüzle çalışıyoruz ve çalışmaya da devam etmeliyiz` dedi.

`YARINLARIMIZ DAHA AYDINLIK OLACAKTIR`

Palandöken, `Geleceğe güvenle bakmamızda ki temel dayanak gençliğimize olan güvenimizdir. Onların gönüllerindeki vatan aşkı ile yarınlarımızın daha aydınlık olacağından şüphem yoktur. Bu düşüncelerle, Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle yad ediyor, sevgili gençlerimizin ve tüm milletimizin 19 Mayıs Atatürk`ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı`nı yürekten kutluyor, selam ve sevgilerimi sunuyorum" ifadelerine yer verdi.