• E-Posta
  • Yazdır

Palandöken; ` Yeni yılda esnafın kepenkleri açık kalsın `


 

ANKARA - TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yeni yılın ülkemize huzur ve refah getirmesini, esnaf ve sanatkarımıza da, sorunlarının azaldığı ekonominin canlanması için kepenklerin açık kaldığı, tezgahların çalıştığı bir yıl olmasını diledi.   

`YARALARIN SARILMASI İLK ARZUMUZ`

2016 yılının Esnaf ve Sanatkarların sorunlarının giderildiği, işsizliğin azaldığı, yatırımların çoğaldığı ve bol kazançlı bir yıl olmasını isteyen Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, `2016 yılında esnafın kepenklerinin huzur içinde açık kalması en büyük dileğimizdir. Doğu ve Güney doğu esnafımızın yaralarının sarılması, sıkıntıların atlatılması için krediye ulaşımın kolaylaştırılması,  başta kadın ve gençler olmak üzere girişimciliği teşvik edecek reformların yapıldığı, daha huzurlu ve sorunların giderildiği bir ülke temennisinde bulunuyorum. Yani bu yıl ülkemizin atılım yılı olsun istiyoruz` dedi.

-`ÜLKEMİZİN HUZUR VE İSTİKRARININ EN BÜYÜK DESTEKÇİSİYİZ`

            Palandöken, yeni yıl mesajında şunları dile getirdi, `Bir yılı daha geride bırakmaya sayılı saatler kaldı. Ülkemizde ve dünyada 2015 yılında acı, tatlı olaylar yaşadık. Şimdi ise yeni yıla esnaf için ayakta kalma mücadelesinin yanında tezgahların çalışması için ucuz elektrik kullanımı, stopaj yükünün kaldırılması, Bağ-Kur primlerinde destek, Perakende Yasası`nın ikincil düzenlemelerin çıkarılması gibi beklentiler içinde girmekteyiz. Her zaman olduğu gibi yeni yılda da esnaf ve sanatkarlar olarak ülkemizin huzur ve istikrarının en büyük destekçisi olmaya devam edeceğiz. Refahın arttığı bir yıl olması arzusundayız. Çünkü 2016 yılını atılım yapılan bir yıl olarak hatırlamak istiyoruz` diye konuştu.