• E-Posta
  • Yazdır

Palandöken`den sürücülere sınav uyarısı; ` Sınav saatinde okul önlerinde korna çalmayın, müzik sesini açmayın `


 

            ANKARA - Ülke genelinde 2 milyon 178 bin 563 adayın, 173 il ve ilçe sınav merkezinde, yaklaşık 7 bin 300 binada 13 Mart 2016 Pazar günü Yüksek Öğretime Geçiş Sınavına (YGS) gireceğini hatırlatan Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, tüm sürücüleri uyararak gençlerimizin geleceğini karartmamak için saat 09:00 ila 13:00 arasında sokaklarda klakson çalmamaları, yüksek sesle müzik dinlememelerini istedi. 

 

            `GÜRÜLTÜ YAPILMASIN`

Sınav günü trafikte yaşanan sıkışıklığa dikkat çeken TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, `Bunun için sınava girecek öğrenciler sabah evden erken çıkmalıdır. Sınav günü belediyeler otobüs ve metro seferlerinde düzenlemeye gidilerek, sefer saatlerini sıklaştırmalıdır. Sınav günü trafik görevlileri sınav merkezi önlerinde ve etrafında önlemlerini artırarak öğrencilerin sınava rahat girmelerini sağlamalıdır. Tüm şoför esnafımız ve araç sürücülerimiz sınav zamanı okul önlerinde ve yakınlarında yüksek sesli müzik açmamaları, klakson ve korna çalmamaları öğrencilerimizin dikkati dağılmaması için faydalı olacaktır. Ayrıca, sınav yapılan yerlerin yakınlarında sınav saatlerinde gürültü çıkaran çalışmaların durdurulması için yetkililerimizin tedbir alması öğrencilerimizin geleceği için önemli` dedi.

 

            -`YOL YAPIM ÇALIŞMALARINA ARA VERİLSİN`

            Arızalar ve yol yapım çalışmalarına dikkat çeken Palandöken, `Havanın sıcak ve yağışın olmadığı günlerde yol yapım çalışmaları hızlanmaktadır. 13 Mart 2016 Pazar günü gençlerimizin hayatının en önemli günlerinden biridir. Bugün yol yapımı ve tadilatı çalışmalarına ara verilmesini istiyoruz. Şoförlerimizin de kapalı yolları öğrenmesini istiyoruz. Sınav sabahı ulaşımda aksama olmasın. Hepimiz gençlerimiz için daha tedbirli olmalıyız` diye konuştu.