• E-Posta
  • Yazdır

22. TÜKETİCİ ÖDÜLLERİ İLANI HK. 009 Sayılı Genelge 09.01.2019


HUKUK MÜŞAVİRLİĞİ

İLGİ:  T.C. Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel                Müdürlüğü’nün 28/12/2018 tarihli ve … E-00040240687 sayılı yazısı ve eki.

 

Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü’nün ilgide kayıtlı ekte bir sureti sunulan yazısında; tüketici bilincini geliştirmek ve bu yönde hak arama alışkanlıklarını yaygınlaştırmak, tüketici haklarına saygılı kişi, kurum ve kuruluşları teşvik etmek, tüketicinin korunması ve bilinçlendirilmesi ile ilgili bilimsel çalışmaları özendirmek amacıyla “Bilinçli Tüketici Ödülü”, “Yazılı Basın Tüketici Ödülü”, “Radyo- Televizyon Programı Ödülü”, “Tüketici Memnuniyetini İlke Edinen Firma Ödülü”, “Bilimsel Çalışma Ödülü” ve “Tematik Tüketici Özel Ödülü” dallarında her yıl hak sahiplerine verilen Tüketici Ödülleri’nin bu yıl 22 ncisinin verileceği belirtilmektedir.

2018 yılı faaliyetlerine göre verilecek olan “22. Tüketici Ödülleri” ilanı ilgide kayıtlı yazının ekinde yer almaktadır. Ayrıca, söz konusu ilan Ticaret Bakanlığı’nın  https://tuketici.ticaret.gov.tr/duyurular/22-tuketici-odulleri-ilani  adresinde yayınlanmaktadır.

Bilgilerinizi ve bağlı odalarınız aracılığıyla esnaf ve sanatkarlara duyurulması hususunda gereğini rica ederiz.EKİ:  T.C. Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü’nün 28/12/2018 tarihli ve … E-00040240687 sayılı yazısı ve eki.Naci SULKALAR Bendevi PALANDÖKEN
GENEL SEKRETER GENEL BAŞKAN


İlgili Dosya İçin Tıklayınız