• E-Posta
  • Yazdır

BASILI EVRAK FİYATLARI HK. 062 Sayılı Genelge 28.05.2019


MUHASEBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Bilindiği gibi, 5362 sayılı Esnaf ve Sanatkarlar Meslek Kuruluşları Kanun’unun 60. Maddesi gereğince, teşkilatımızın ve üye esnaf ve sanatkarlarımızın kullandığı her türlü evrak-ı matbuanın, basımı, dağıtımı ve basılı evrakın fiyatlarını belirleme yetkisi, diğer kanunlardan doğan basım ve dağıtım yetkileri dışında münhasıran Konfederasyonumuza aittir.

           

            Bu çerçevede bastırılan ve teşkilatımıza dağıtımı yapılan basılı evrakın baskı maliyetlerinin satış fiyatı ile aynı düzeye gelmesi ve bazı kalemlerde geçmesi nedeniyle 2018/88 sayılı genelge ile düzenlenmiş ve teşkilatımıza duyurulmuştu.

 

            Ancak, 2018/88 sayılı genelge ile belirlenen basılı evrak satış fiyatlarının,  baskı hammaddesi olan kağıda ve baskı ücretlerine gelen zam nedeniyle Konfederasyonumuza olan maliyeti yükselmiştir. Bu bakımdan, basılı evrakın satış fiyatlarının yeniden belirlenmesi zarureti doğmuştur.          

 

            Bu zorunluluk nedeni ile evrak-ı matbua fiyatları 01 Haziran 2019 tarihinden geçerli olmak üzere ekte gösterildiği fiyatlardan satılacaktır.

 

            Birliklerimiz Konfederasyonumuzdan alacakları evrak-ı matbuanın satış fiyatlarını yönetim kurulu kararı ile en fazla %100 (basit usul belgelerde %50)  oranında artıracak şekilde belirleyecek ve belirlenen bu fiyatlardan bağlı odalarına vereceklerdir.

 

            Odalarımız da birliklerinden alacakları evrak-ı matbuanın satış fiyatlarını yine yönetim kurulları kararı ile en fazla %100 (basit usul belgelerde %50)  oranında artıracak şekilde belirleyecek ve belirlenen bu fiyatlardan üyelerine vereceklerdir.

 

            Bilgi edinilmesini ve gereğini rica ederiz

 

 

EKLER

Ek-1: 1 adet 3 sayfa Basılı evrak satış listesi

 

Naci SULKALAR Bendevi PALANDÖKEN
GENEL SEKRETER GENEL BAŞKAN


İlgili Dosya İçin Tıklayınız