• E-Posta
  • Yazdır

4. Sivil Toplum Diyaloğu Teklif Çağrıları 024 Sayılı Genelge 06.03.2015


AB VE DIŞ İLİŞKİLER MÜDÜRLÜĞÜ

AB Bakanlığı tarafından, AB ve Türkiye Sivil Toplum Diyaloğu Hibe Programı’nın teklif çağrılarının dördüncüsü 25 Şubat 2015 tarihinde yayımlandı.

AB ve Türkiye’deki sivil toplum diyaloğunun güçlendirilmesini amaçlayan proje kapsamında sunulan hibe programında, çevre, enerji, tüketicinin ve sağlığın korunması olmak üzere üç başlık altında yer alacak projelerin desteklenmesi planlanıyor. Proje başvuruları için Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Merkezi Finans ve İhale Birimi’ne yapılacak olan proje başvuruları için, 25 Mayıs 2015 son tarih olarak belirlendi.

Çevre Hibe Programı’nın toplam bütçesi yaklaşık 1,8 milyon Avro, Enerji Hibe Programı ile Tüketicinin ve Sağlığın Korunması Hibe Programları’nın toplam bütçesi birer milyon Avro olarak açıklandı. Buna göre; proje başına düşen asgari hibe miktarı ise 50 bin Avro; azami hibe miktarı ise 150 bin Avro olarak belirlendi.

Çevre Hibe Programı kapsamında öncelikli konular doğanın korunması ve iklim eylemi; Enerji Hibe Programı kapsamında öncelikli konular enerji verimliliği, yenilenebilir enerji, elektrik ve doğalgaz; Tüketicinin ve Sağlığın Korunması Hibe Programı kapsamında ise tüketici hakları ve halk sağlığı olarak açıklandı. Programlar hakkında detaylı bilgiye aşağıdaki linklerden ulaşılmaktadır;

Naci SULKALAR Fevzi APAYDIN
GENEL SEKRETER GENEL BAŞKAN VEKİLİ


İlgili Dosya İçin Tıklayınız