• E-Posta
  • Yazdır

Findeks Hk. 098 Sayılı Genelge 13.12.2016


HUKUK MÜŞAVİRLİĞİ

Bilindiği üzere Konfederasyonumuz, çeşitli alanlarda esnaf ve sanatkarlarımızın ve teşkilatımızın yararlanabileceği, mensuplarımızın parasal yüklerini azaltacak ve işlerini kolaylaştıracak pek çok çalışma yürütmektedir.

Kredi Kayıt Bürosu A.Ş tarafından geliştirilen Karekodlu Çek Sistemi, 9 Ağustos 2016 tarihli ve  29796 sayılı Resmi Gazete ile yürürlüğe giren “Yatırım Ortamının İyileştirilmesi Amacıyla Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” ile tüm çeklerde standart ve zorunlu bir uygulama haline gelmiş olup 31/12/2016 tarihinden sonra bankalarca çek hesabı sahiplerine karekod içermeyen çek karnesi verilmeyecektir.

Bu çerçevede, Konfederasyonumuz ile Kredi Kayıt Bürosu A.Ş arasında 09/09/2016 tarihinde çek ve risk raporlarının ve Kredi Kayıt Bürosu A.Ş tarafından yürürlüğe konulacak diğer hizmetlerin sunumunun gerçekleştirilebilmesi için KKB tarafından oluşturulacak Üyelik Sistemi’ne üye olmak isteyen teşkilatımız mensubu esnaf ve sanatkarlara oda, birlik ve federasyonlar kanalıyla yapacakları başvuruların esaslarının belirlenmesi hususunda protokol imzalanmıştır.

Söz konusu Protokol ile oda, birlik ve federasyonlar üzerinden alınan üyelik başvurularında teşkilatımız mensubu esnaf ve sanatkarlara 6 aylık ücretsiz kullanım imkanı sağlayan “FİNDEKS Esnaf Paketi” hediye edilecektir.

Esnaf ve sanatkarlarımızın üyelik taleplerini bağlı oldukları oda, birlik ve federasyonlar kanalıyla iletmeleri mümkün olacağından, genel sekreterlere uygulamaya giriş yetkisi verilecektir. Ayrıca genel sekreterlere sistemin uygulanması ile ilgili gerekli bilgi sağlanacaktır.

Bu itibarla, uygulamanın kullanılabilmesi için, akıllı telefon, tablet v.b cihazlara gerekli programın aşağıdaki linklerden indirilerek üyelik işleminin gerçekleştirilmesi ve genelgemiz ekinde yer alan formun eksiksiz doldurularak imzalı ve kaşeli bir şekilde Konfederasyonumuza kargo ile gönderilmesi gerekmektedir.

Bilgilerinizi ve gereğini rica ederiz.
EKİ:  KKB üyelik sistemine giriş yetkisi formu


https://play.google.com/store/apps/details?id=tr.com.kkb.android&hl=en
              https://itunes.apple.com/tr/app/kkb-mobil/id824178563?l=tr&mt=8


Naci SULKALAR M. Burhan AKSAK
GENEL SEKRETER GENEL BAŞKAN VEKİLİ


İlgili Dosya İçin Tıklayınız