• E-Posta
  • Yazdır

KOSGEB KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri 040 Sayılı Genelge 25.04.2013


AR-GE MÜDÜRLÜĞÜ

 

KOBİ’ler ile girişimcilerin geliştirilmesi ve teşvik edilmesine katkıda bulunmayı teminen; ilki 2012 yılında verilen “KOSGEB KOBİ VE GİRİŞİMCİLİK ÖDÜLLERİ” bu yıl da verilecek olup, ödül başvuruları 15 Nisan 2013 tarihinden itibaren başlamıştır.

“Yılın Başarılı KOBİ Büyük Ödülü”, “Yılın Başarılı KOBİ Ödülleri” ve “Yılın Başarılı Girişimci Ödülleri” ana kategorilerinde, her bir ödül için 5 işletme olmak üzere toplam 40 KOBİ ve girişimci finalist olarak belirlenecek ve bu finalistlerden  8’ine ödül verilecektir. Bu ödüllerin yanı sıra KOBİ ve girişimcilik konularında katkı sağlayan bir kişi/kurum/kuruluşa da Jüri Özel Ödülü takdim edilecektir. Ödül almaya hak kazanan işletmelere, bir yıl boyunca “KOSGEB Yılın Başarılı İşletmesi Logosu”nu kullanma hakkı sağlanacaktır.

Bu kapsamda, KOSGEB KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri;

a)       Yılın Başarılı KOBİ Büyük Ödülü

b)       Yılın Başarılı KOBİ Ödülleri

-           Yılın İnovatif KOBİ Ödülü

-           Yılın İşbirliği-Güçbirliği Yapan KOBİ Ödülü

-           Yılın İhracatçı KOBİ Ödülü

c)       Yılın Başarılı Girişimci Ödülleri

-  Yılın Genç Girişimci Ödülü

-  Yılın Kadın Girişimci Ödülü

-  Yılın Küresel Doğan Girişimci Ödülü

-  Yılın İnovatif Girişimci Ödülü

kategorilerinde verilecektir.

KOSGEB, KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri kapsamında, başvuruda bulunacak işletmelerin KOSGEB veri tabanında kayıtlı ve güncel KOBİ Beyannamesinin onaylı olması gerekmekte olup, başvurular www.turkiyegirisimcileri.org web adresi üzerinden online olarak yapılacaktır.

Yapılan başvurunun imzalı ve kaşeli çıktısının ekli belgeler ile işletmenin bağlı bulunduğu KOSGEB Hizmet Merkezi Müdürlüklerine 31 Mayıs 2013 tarihi mesai bitimine kadar teslim edilecektir.

Bilgilerinizi ve bağlı odalarınız vasıtasıyla esnaf ve sanatkarlara duyurulması hususunda gereğini rica ederiz.

Naci SULKALAR M. Burhan AKSAK
GENEL SEKRETER GENEL BAŞKAN VEKİLİ


İlgili Dosya İçin Tıklayınız