• E-Posta
  • Yazdır

Avrupa KOBİ Haftası 045 Sayılı Genelge 06.05.2013


AB VE DIŞ İLİŞKİLER MÜDÜRLÜĞÜ

 

İLGİ: TOBB’un 29/04/2013 tarih ve 10321sayılı yazısı.

 

           Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) ilgide kayıtlı yazısında, Avrupa Komisyonu’nun 2009 yılında 37 ülkede KOBİ’lere yönelik olarak eş zamanlı faaliyetler gerçekleştirilmesi için başlattığı Avrupa KOBİ Haftası inisiyatifi kapsamında oluşturulan çalışma grubunda TOBB’un Türk özel sektörünü temsilen Ulusal Koordinatör olarak yer aldığı belirtilmektedir.

           Buna göre; 5. Avrupa KOBİ Haftası, 25-30 Kasım 2013 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olup, Nisan 2013 ayından itibaren KOBİ’lere yönelik gerçekleştirilecek Avrupa Birliği destekleri, ulusal destekler ve girişimcilik destekleri başta olmak üzere KOBİ’lere yönelik tüm konularda gerçekleştirilecek olan seminer, konferans, eğitim, fuar vb. organizasyonlara KOBİ Haftası şemsiyesinde yer verilecektir.

Konuya ilişkin olarak, 5. Avrupa KOBİ Haftası kapsamında gerçekleştirilmesi öngörülen faaliyetlerin http://ec.europa.eu/enterprise/intsub/sme-week/index.cfm?1ng=28 adresinde yer alan forma işlenmesi gerekmektedir. Faaliyetlerin gerçekleşme tarihinden en az 1 ay önce sisteme kayıt edilmesi önem taşımaktadır. Doldurulan formların internet üzerinden TOBB’un vereceği onay sonrasında Avrupa Komisyonu’na iletilmesi ve Avrupa KOBİ Haftası internet sayfasında yayınlanması sağlanacaktır.

Avrupa KOBİ Haftası ile ilgili daha detaylı bilgi, soru, görüş ve önerileriniz için TOBB Uzman Yardımcısı A.Saygın BABAN (0312 218 27 84 – saygin.baban@tobb.org.tr) ile irtibat kurmanız mümkün bulunmaktadır.

           Bağlı odalarınız ve kuruluşunuz tarafından düzenlenecek, eğitim, danışmanlık, kurs, konferans, çalıştay, seminer, fuar, yarışma ve benzeri her türlü etkinlik ve faaliyetlerin söz konusu web sitesine kaydedilmesini sağlamak üzere konunun bağlı odalarınıza duyurulması hususunda bilgilerinizi ve gereğini rica ederiz.     

Naci SULKALAR M. Burhan AKSAK
GENEL SEKRETER GENEL BAŞKAN VEKİLİ


İlgili Dosya İçin Tıklayınız