• E-Posta
  • Yazdır

TESK- Türkiye Finans Katılım Bankası İş Birliği protokolü 068 Sayılı Genelge 24.07.2013


AR-GE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Ekonominin bel kemiği olan esnaf ve sanatkarların, kültürümüzde ve toplumsal değerlerin devamlılığında oynadığı büyük rol çerçevesinde, geleneklerini sürdürdüğü ancak çağın gerisinde kalmadan kendisini yenileyerek ve geliştirerek müşterilerine daha iyi hizmet sunma arzusu ve gayreti  içerisinde olduğu hepimizin malumlarıdır. 

Ekonomideki dinamizmin ve canlılığın kaynağını oluşturan esnaf ve sanatkarları 21. yüzyıla taşıyacak kalite ve yeterlilikte çalışmalar yapmak ve esnaf ve sanatkarların meslek hayatını kolaylaştıracak önlemler almak  Konfederasyonumuzun temel amaçlarındandır.

Bu kapsamda ülkemizin öncü katılım bankalarından biri olan Türkiye Finans Katılım Bankası ile Konfederasyonumuz arasında 04/07/2013 tarihinde işbirliği protokolü imzalanmıştır. 

Bu protokol ile, esnaf ve sanatkarların temel finansal ihtiyaçlarının yanı sıra krediler çeşitlendirilerek özel avantajlar barındıran TESK Hızlı Çözüm Paketi, TESK İş yerimi Yeniliyorum Paketi, TESK İşletme Destek Paketi, TESK Makina ve Teçhizat Destek Paketi kredileri hazırlanmıştır. Bu destekler ile esnaf ve sanatkarın günün koşulları ile değişen ve gelişen piyasalarda ihtiyaçlarının karşılanması öngörülmektedir.

Söz konusu destek paketlerine ilişkin tanıtıcı afiş ve broşürler ilgili Bankaca tarafınıza gönderilecektir. Bu afiş ve broşürlerin bağlı odalarınıza dağıtılmasının ve bu konu ilgili olarak üyelerinizin bilgilendirilmesinin yararlı olacağı düşünülmektedir.

 Bilgilerinizi ve gereğini rica ederiz.

Naci SULKALAR Bendevi PALANDÖKEN
GENEL SEKRETER GENEL BAŞKAN


İlgili Dosya İçin Tıklayınız