• E-Posta
  • Yazdır

ADAPTESK E-öğrenme Eğitim Platformu Ön Kayıt Formu 036 Sayılı Genelge 21.03.2017


AB VE DIŞ İLİŞKİLER MÜDÜRLÜĞÜ


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının Program Otoritesi olduğu İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı kapsamında yürütülen Esnaf ve Sanatkârların Uyum Yeteneğinin Arttırılması Operasyonunun (ADAPTESK) yararlanıcısı Konfederasyonumuzdur.

Operasyon Ankara, Bursa, Manisa, Ordu, Mersin, Gaziantep, Erzurum ve Şanlıurfa illerinde yürütülmekte olup, bu sekiz ilde 23.250 esnaf ve sanatkâra eğitim hizmetleriyle ulaşılması, esnaf ve sanatkârlar ile üyesi bulundukları meslek kuruluşlarının kurumsal kapasitelerinin güçlendirilmesi hedeflenmektedir.

Bu amaçla; ADAPTESK projesi kapsamında bir dizi faaliyet gerçekleştirilmektedir. Projenin ana faaliyetlerinden olan yazılım geliştirme faaliyeti kapsamında proje çıktılarının ve haberlerinin yayınlandığı proje ana portalı (web sayfası) kapsamında e-öğrenme/eğitim platformu hazırlanmıştır.  
 

E-öğrenme elektronik ortam aracılığı ile yapılan bir eğitim-öğrenme şeklidir. Web siteleri ve öğrenme gereçleri kullanılarak hedef kitlelerin uzaktan bilgisayarlar/cep telefonları/tablet vb. ile eğitim imkânına kavuşması amacını taşımaktadır. Uzaktan eğitim prensibi ile hazırlanan eğitim platformumuz hazırlanan görsel, metin ve video ögeleri ile zengin bir e-öğrenme içeriği sunmaktadır.

Günümüz şartlarında eğitim ihtiyacını en pratik ve etkili yoldan çözmesini ve ülke çapında esnaf ve sanatkârımızın projedeki eğitimlerden de faydalanmasını amaçlayan uzaktan eğitim platformuna erişim için esnaf ve sanatkârlarımızın sayfaya ön kayıt yaptırması gerekmektedir. Bu maksatla http://egitim.adaptesk.org web adresinde sol üst köşede yer alan, ekte sunulan Ön Kayıt formuna ulaşmak için “Ön kayıt formuna ulaşmak için tıklayınız”  alanına tıklanması ve çıkan kayıt formundaki alanların eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir.

Söz konusu eğitim platformundan yararlanmak isteyen esnaf ve sanatkârlarımızı sisteme ön kayıt yaptırmaları konusunda yönlendirmek, çağrıda bulunmak ve konu hakkında gerekli bilgilendirmenin ivedi yapılması önem arz etmektedir. 

Bilgilerinizi ve esnaf ve sanatkârlarımıza duyurulmak üzere bağlı odalarınıza                  iletilmesi hususunda gereğini rica ederiz.
EKİ: Eğitim Platformu Ön Kayıt Formu

Naci SULKALAR Fevzi APAYDIN
GENEL SEKRETER GENEL BAŞKAN VEKİLİ


İlgili Dosya İçin Tıklayınız