• E-Posta
  • Yazdır

TESK Kartların Dağıtılması hk. 088 Sayılı Genelge 30.11.2017


HUKUK MÜŞAVİRLİĞİ

Bilindiği üzere, 20/11/2017 tarih ve 082 sayılı genelgemiz ile TESK KART’ın 01/12/2017 tarihi itibari ile kullanıma açılacağı duyurulmuştu. Meslek kuruluşlarımızdan gelen talepler ve sorular doğrultusunda TESK KART’ın dağıtımına ve kullanımına ilişkin olarak aşağıda belirtilen hususların açıklanmasına ihtiyaç duyulmuştur.

Konfederasyonumuzca esnaf ve sanatkarların anlaşmalı üye işyerlerinden yapacakları alışverişlerde onlara puan, indirim vb. avantajlar sağlaması öngörülen “TESK KART”, Aralık ayı başından itibaren illerde ESNAF VE SANATKARLAR ODALARI BİRLİKLERİ tarafından dağıtılmaya başlanacaktır.  

TESK Kart; esnaf ve sanatkarlar siciline kayıtlı bulunan esnaf ve sanatkarlar ile esnaf ve sanatkarlar meslek kuruluşları çalışanları ve bunların birinci derece yakınları tarafından kullanılabilecektir.

TESK Kart, anlaşmalı üye işyerlerinde yapılacak alışverişlerde esnaf ve sanatkarlara indirim sağlamayı amaçlamakta olup, kredi kartı değildir. Bu kart, esnaf ve sanatkarlar ile yukarıda sayılan diğer kişilere tamamen ücretsiz olarak verilecektir.

İndirim oranları ve platforma yeni eklenen anlaşmalı üye işyerleri www.teskkart.com.tr web sitesinden güncel olarak takip edilebilecektir. TESK Kart’ın ilinizde yer alan yerel işletmelerde de geçerli olabilmesi amacıyla, işbirliği yapılmasını önerdiğiniz işletmeleri, üye işyeri olabilmelerini teminen, bu işletmelerin iletişim bilgilerinin teskkart@tesk.org.tr mail adresine bildirilmesi gerekmektedir.

Kartların dağıtımına ilişkin süreç genelgemiz ekinde detaylı olarak anlatılmakta olup, konunun bağlı odalarınız aracılığı ile esnaf ve sanatkarlarımıza duyurulmasını ve bilgi edinilmesini önemle rica ederiz. EKİ:  TESK Kartların Dağıtım Süreci (1 adet, 1 sayfa)Naci SULKALAR Bendevi PALANDÖKEN
GENEL SEKRETER GENEL BAŞKAN


İlgili Dosya İçin Tıklayınız