• E-Posta
  • Yazdır

Zeytin Dalı Harekatı ve Şanlı Ordumuza Destek Toplantısı hk. 025 Sayılı Genelge 09.03.2018


TEŞKİLAT VE İLGİLİ KURULUŞLAR MÜDÜRLÜĞÜBilindiği  üzere;  Suriye’nin  Afrin  bölgesindeki  terör  örgütlerine  yönelik  olarak “Zeytin  Dalı  Harekatı”  başlatılmıştır.

Türkiye’nin sınır güvenliği için tehdit oluşturan terör örgütlerinin temizlenmesi amacıyla başlatılan harekat yaklaşık 50 gündür başarıyla devam etmektedir.

Şüphesiz,  bu  harekat  yardımlaşma  ve  milli  dayanışma  duygularının  tesisi  ve  moral değerlerinin en yüksek seviyede tutulmasıyla başarılı bir şekilde tamamlanacaktır.

Vatanın  bölünmez  bütünlüğünü  gösterme  ve  askerimize  destek  amacıyla;  Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Konfederasyonumuz ve Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet  Kooperatifleri  Birlikleri  Merkez  Birliği’nin  işbirliği  ve  koordinasyonunda   14  Mart  2018   günü   Hatay’da  “Zeytin  Dalı  Harekatı  ve  Şanlı  Ordumuza  Destek”  konulu,  geniş  katılımlı  bir  toplantı  düzenlenmiştir.

Toplantının   beklenen   amacına  uygun  olarak  gerçekleştirilebilmesi  ve   katılımın  yüksek  olabilmesi  için  oda,  birlik,  federasyon  başkan  ve  yönetim,  denetim kurulu üyeleri ile isteyen esnaf ve sanatkarlarımızın toplantıya yoğun bir  şekilde  katılım  sağlamaları  gerekmektedir.

Milli  ve  manevi  değerleri  yüksek  bir  camia  olarak,  meslek  odalarımız,  birlik  ve federasyonlarımız ile esnaf ve sanatkarlarımızın, böyle önemli bir toplantıya  katılarak  Ordumuza  ve  Devletimize  en  büyük  desteği  vereceklerine  inanıyoruz.

Hatay’da  yapılacak  bu  toplantıda;  cephede  bulunan  Mehmetçiklerimiz  için,  hediye  de  kabul  edilecektir.  Hediyeler  bir  TIR  aracında  toplanacak  ve  toplanan  yöresel ürünler ve hediyelerin AFAD (Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı) tarafından  Mehmetçiklerimize  dağıtımı  sağlanacaktır.

14 Mart 2018  günü  Hatay’da  gerçekleştirilecek  “Zeytin  Dalı  Harekatı  ve Şanlı Ordumuza Destek” Toplantısı, konaklama yapılmaksızın günlük olarak gerçekleştirilecektir.  Toplantıya  Gümrük  ve  Ticaret  Bakanımız  Sayın Bülent TÜFENKCİ,  Genel  Başkanımız  Sayın  Bendevi  PALANDÖKEN  ve  TESKOMB  Genel  Başkanı  Sayın  Abdulkadir  AKGÜL  bizzat  iştirak  edeceklerdir.

Bağlı odalarınız ile esnaf ve sanatkarlarımıza ivedilikle duyurulması hususunda  gereğini önemle rica ederiz.


 

Toplantı         Güngör Ottoman Palace Otel  -  Güngör Uydu Kent - Hatay

Yeri    :           Tel :  (0 326)  255 16 16                             Saati    :   13 : 00


Naci SULKALAR Bendevi PALANDÖKEN
GENEL SEKRETER GENEL BAŞKAN


İlgili Dosya İçin Tıklayınız