PALANDÖKEN, `TERÖRDEN BEKLENTİ İÇİNDE OLAN KATİLLER CANİLİKLERİNİN HESABINI VERECEKLER`

 

ANKARA -  Kayseri`de meydana gelen ve çok sayıda şehit ve yaralının olduğu cani terör saldırısını yapanların ve terörden beklenti içerisinde olan katillerin yaptıkları caniliklerin hesabını er yada geç vereceklerini belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yayınladığı mesajında, terörü ve bundan medet umanları lanetlerken, terörün hiç kimseye hayır getirmeyecek bir insanlık suçu olduğunu söyledi.

 

Palandöken yayınladığı mesajında şu görüşlere yer verdi: `Bu sabah terör, alçak yüzünü bir kez daha gösterdi. İstanbul`da yaşadığımız terör saldırısının acısı daha küllenmeden maalesef milletimize ve bütün insanlığa büyük bir acı daha yaşatıldı. Yüreğimiz yandı. Bu zalimliklerinden utanmayan vicdanları dahi sızlamayan teröre sarılıp ve medet umanlar er ya da geç bunun hesabını vereceklerdir` dedi.

 

-`HİÇBİR DİN İNSAN CANINA KIYMAYA İZİN VERMİYOR`

 

Hiçbir din ve inancın masum canlara kıymaya izin vermediğini de mesajında ifade eden Palandöken mesajına şöyle devam etti, `Hiçbir maddi, manevi, siyasi amaç, öldürmek üzerine tasarlanamaz. Bunu yapan hiçbir düşünce, hiçbir insandan bugüne kadar bir şey olmamıştır ve olmayacaktır. Çünkü terörü yapanlara insan dahi demek insanlığa büyük hakarettir. Bu cinayetlerden ikbal umanlar yüce Türk adaleti önünde ve tarih önünde hem yargılanacak hem de lanetleneceklerdir. Esnaf ve sanatkar camiası olarak bugüne kadar ve ülkemizin her köşesinde ve bugünde Kayseri`de kaybettiğimiz şehitlerimize Allah`tan rahmet, yaralılarımıza şifa diliyorum. ‘Bir insanı öldüren, bütün insanlığı öldürmüş gibidir` diyen bir inancın mensupları olarak milletimize başsağlığı ve yaralılara acil şifalar diliyorum. Şu hiçbir zaman unutulmamalıdır ki Devletimizin bu acılara sebep olanlardan hesap soracağına inancımız ise tamdır. Terör, bizden canlar alabilir ama asla birlik ve beraberliğimizi, birlikte aydınlık yarınlara yürüme kararlılığımızı değiştiremeyecektir. Kısa zamanda terörü araç edinenler ve terörden medet umanlara en sert şamar kısa zamanda vurulacaktır. Ülke olarak terörün üstesinden gelecek güç ve kudrete sahibiz`