PALANDÖKEN, `YENİ YATIRIM PROGRAMI YATIRIMCININ ÖNÜNÜ AÇACAK`

 

ANKARA- Başbakan Binali Yıldırım tarafından Çankaya Köşkünde açıklanan yeni yatırım programının ülkemiz adına sevindirici olduğunu ve bu programın yatırımcının önünün açacağını belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, `Gerçekten yatırım yapacak olanlar için iyi ve güzel bir fırsat. Yatırım yapmak isteyen herkes bu fırsatları iyi değerlendirmelidir` dedi. 

-`DOĞU VE GÜNEYDOĞU İLLERİNE TERSİNE GÖÇ BAŞLAYACAK`

Cazibe Merkezleri Projesinin ülkemiz adına alınmış çok olumlu bir karar olduğunun altını çizen Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, `Ülkemizin imkân ve kaynakları en verimli şekilde halkımızın ve yatırımcının hizmetine sunulmakta. Bu yatırım programının amacı doğrultusunda yürütülmesi için tüm yatırımcılar kollarını sıvayıp sunulan bu imkânları iyi değerlendirip ülkemiz adına fırsata çevirmelidirler. Cazibe Merkezleri projesinin en önemli sonucu bölgeler arası kalkınmışlık farkını azaltması olacak. Bu şekilde batıya olan göç ortadan kalkacağı gibi doğu ve güneydoğu illerimize tersine göç süreci başlayacak` diye konuştu.

-`YAKLAŞIK 115 BİN KİŞİYE YENİ İŞ İMKÂNI`

Yeni yatırım programının yatırımcı için büyük bir fırsat ve yatırımcının önünün açacağını ve dünya genelinde yaşanmakta olan ekonomik krizin bu yatırım programı ile geçmişte olduğu gibi ülkemizi yine teğet geçeceğini belirten Palandöken, `Terörden zarar gören ülkemizde yeni yatırım programı ile halkımızın ve yatırımcının yüzü yeniden gülecektir. Yeni yatırım programı ile 23 ilde 20 milyarlık bir yatırım yapılacak yaklaşık 115 bin kişi istihdam edilecek. Devletin tüm imkânlarının iyi niyetle yatırımcının hizmetine sunulması ve bu kaynakların iyi niyetle ve verimli kullanılması ile ülkemiz ekonomide yeniden büyüme yönüne girecektir. 30 lira yatırımcı, 70 lira ise devlet destek verecek. Bu yatırım ülkemizi hak ettiği seviyeye getirecektir` şeklinde konuştu.