PALANDÖKEN, `YILIN GİRİŞİMCİSİ TESK EĞİTİMLERİNDEN`

 

ANKARA- Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, konfederasyon bünyesince verilen girişimcilik eğitimleri ile firma kurup ‘Girişimcilik Ödülü` alan M. Baki Aslan`ı tebrik etti.

-`YENİ GİRİŞİMCİ ESNAFLAR KAZANDIRIYORUZ`

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonunca düzenlenen 42 uygulamalı girişimcilik eğitimleri ile ilgili bilgi veren TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, `Konfederasyon olarak verdiğimiz eğitimlerin başarılı sonuçları oluyor. Girişimcilik eğitimleri sonrasında sertifikasını alan 1144 girişimciden 736 tanesinin yüzde 29`u iş yeri açtı. Ülkemize yeni esnaflar kazandırmanın gururu içerisindeyiz` dedi.

-`TESK`DEN EĞİTİM ALAN ASLAN YILIN GİRİŞİMCİSİ SEÇİLDİ`

Palandöken, girişimcilik ödülü alan M.Baki Aslan ile ilgili tebrik mesajında şunları söyledi: `Ankara Üniversitesi Teknokent`te ‘Baki Aslan Teknoloji` firmasını kuran M.Baki Aslan, adli işleme konu olmuş ancak çeşitli nedenlerle çalışamaz durumdaki mobil aygıtların bellek yogalarınının sökülerek içeriğini okuyabilen yonga okuyucusu geliştirdi. Firma bu faaliyeti ile ‘Ankara Üniversitesi Teknokent 2016 Yılı Girişimcilik Ödülü` almaya hak kazandı. Ülkemize ve teknolojiye verdiği katkılardan dolayı kendisini tebrik ediyor, tüm girişimcilerimize örnek olmasını diliyorum.`