PALANDÖKEN, `TESK KART 1 ARALIK`TA HAYATA GEÇTİ`

 

ANKARA- TESK Kartın 1 Aralık`tan itibaren aktif olacağını duyuran TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, `Akaryakıttan eğitime, sağlıktan giyime kadar çok sayıda sektörde esnafa avantaj sağlayan TESK Kart, 1 Aralık`tan itibaren aktif olarak kullanılabilecek. Türkiye genelindeki 2 milyon esnafımız, başvuru yapıp hiçbir bedel ödemeden bu kartı kullanarak hem aile bütçelerine hem de iş yeri bütçelerine katkı sağlayacak` dedi.

`TÜM TÜRKİYE`DE GEÇERLİ`

Esnaf ve sanatkârlara, anlaşmalı üye iş yerlerinden yaptıkları alışverişlerde indirim sağlayacak olan TESK Kartın 1 Aralıktan itibaren aktif olacağını belirten Türkiye Esnaf ve Sanatkarları (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, `Kurumumuz tarafından hayata geçirilen TESK Kart sayesinde esnaf ve sanatkarlarımız, anlaşmalı üye iş yerlerinde akaryakıtta yüzde 8, sağlıkta yüzde 25, eğitimde yüzde 10 ve sinemada yüzde 50`ye varan indirimlerden yararlanabilecek. Türkiye genelindeki 2 milyon esnaf ve sanatkârımız ile onların aileleri, bağlı bulundukları Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliklerine müracaat edip hiçbir bedel ödemeden TESK Kartı kullanabilecek. Üstelik bu kart Türkiye`nin her yerinde geçerli olacak. Örneğin Ankara`da ikamet eden esnaf bir ailenin Bolu`da öğrenci olan evladı, oradaki spor bir mağazadan indirimli alışveriş yapma hakkına erişecek` diye konuştu.

`10 MİLYONLUK HEDEF KİTLEYE ULAŞMAYI PLANLIYORUZ`

Türkiye`deki birçok seçkin mağazanın TESK Kart`a indirim yapmak istediğini söyleyen Palandöken, `Esnaf ve sanatkâr camiası olarak Türkiye`de çok geniş bir kitleyiz. TESK Kart kullanımında 81 ilde, 2 milyonu esnaf, toplam 10 milyonluk bir hedef kitleye ulaşmayı planlıyoruz. Esnaflarımız alışverişlerinde bu kartı sık sık kullanmalı. Kullanım arttıkça daha geniş kitlelere hitap edecek. Yelpaze ne kadar genişlerse kazanım da o kadar artar. İnsanlar TESK Kartı tercih ettikçe puan kazanmaya devam edecekler. Böylece indirim veren mağazaların sayısı da artacak. Şu an anlaşma yaptığımız üye iş yerlerimiz mevcut. Ancak Türkiye`deki birçok seçkin mağaza da TESK Kart`a indirim yapmayı taahhüt ediyor. 1 Aralık`tan itibaren hayata geçirilecek olan TESK Kart her geçen gün ağını genişletecek` ifadelerini kullandı.