• E-Posta
  • Yazdır

ESNAF TEŞKİLATI ATA’NIN HUZURUNA ÇIKTI


ANKARA- 21.Olağan Genel Kurulu’nu 29 Eylül 2022 Perşembe günü gerçekleştiren Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK)’in esnaf temsilcileri, Genel Başkan Bendevi Palandöken başkanlığında Anıtkabir’i ziyaret ederek Atatürk’ün huzura çıktı.

İki milyonu aşkın esnaf ve sanatkâr adına Mozoleye çelenk bırakan Genel Başkan Bendevi Palandöken, ziyaretin anısına Anıtkabir Anı defterini yazarak imzaladı. Palandöken burada şu görüşlere yer verdi;   


Aziz ATATÜRK;

Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu`nun yeniden seçilen Genel Başkanı olarak esnaf ve sanatkar temsilcisi arkadaşlarımla birlikte size, bıraktığınız eserlerinize ve ilkelerinize gönülden bağlılığımızı arz etmek üzere manevi huzurunuzdayız.

Cumhuriyetimizin getirdiği kazanımların değerini bilen, yüksek sorumluluk duygusuyla hareket eden esnaf ve sanatkarın temsilcileri olarak bizler; Cumhuriyetimizin varlığının, değerinin, bağımsızlığının ve geleceğinin, sahip olduğumuz ve ortaya koyacağımız çağdaş eserlerle orantılı olduğunun bilincindeyiz. 

Esnaf ve sanatkar, gösterdiğiniz hedefleri gerçekleştirmek üzere, kurduğunuz Cumhuriyet’in ışığında sağladığınız hür teşebbüs ortamında, Ahilik değerlerini benimseyerek alın teri, göz nuru ve el emeği ile ülkemizin kalkınması ve milletimizin refahı için durmadan çalışacak; yeni eserleri yılmadan, yorulmadan üretmeye devam edecektir.

Esnaf ve sanatkarın temsilcileri olarak aziz hatıranız önünde saygıyla eğiliyor, minnet şükranlarımızı arz ediyoruz.