Başkent`te Malatya rüzgarı esti..
![](/tr/konsol/upload_img/645c.jpg)
ANKARA - `Ankara, Malatya`yı ağırlıyor` sloganıyla bu yıl 2.cisi düzenlenen `Malatya Günleri`nde Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, hemşerilerini Başkent Ankara`da yalnız bırakmadı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Hollanda`da bulunan Palandöken, Türkiye`ye döner dönmez Atatürk Kültür Merkezi`nde düzenlenen " Malatya Günleri"ne giderek hemşerileriyle beraber oldu
![](/tr/konsol/upload_img/645a.jpg)
Malatya Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı, TESK Yönetim Kurulu Üyesi Şevket Keskin, Genel Başkan Bendevi Palandöken`i Yönetim Kurulu üyeleri ile davul-zurna eşliğinde karşıladı. Hemşerileri tarafından yaratılan sıcak bir ortamda AKM`de açılan tüm stantları gezen TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, gelen ziyaretçilere meşhur Malatya kayısısı dağıtarak hem hemşerileri ile hasret giderdi, hem de yöresel lezzetlerin tanıtımında yardımcı oldu.
![](/tr/konsol/upload_img/645b.jpg)
GENEL BAŞKANDAN
![](/images/baskan.jpg)