• E-Posta
  • Yazdır

PALANDÖKEN, `TÜRKİYE`NİN DEĞERLİ BİR VERGİ UZMANINI KAYBETTİK`


 

ANKARA- Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfedernasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, vergi uzmanı, akademisyon ve yazar Prof. Dr Şükrü Kızılot`un vefatı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, uzun bir süreden beri tedavi gören ve aramızda genç yaşta ayrılan Prof Dr. Şükrü Kızılot ülkemizin önde gelen vergi uzmanlarından birisi olduğunu ve Kızılot`un yaptığı yorum ve görüşler ile halkın ve esnafıın aydınlanmasında büyük emeği geçtiğini kaydetti.

 

Prof. Dr. Şükrü Kızılot`un genç yaşta hayatını kaybetmesinden duyduğu derin üzüntüyü yaptığı yazılı açıklama ile dile getiren Bendevi Palandöken, `Prof Dr. Şükrü Kızılot, vergi ve muhasebe konularındaki birikimi ile ekonomi ve esnafımıza yol  gösteren önemli bir akademisyen ve gazeteci yazardı. 58 kitap ve 4 binin üzerinde  makalesi yayımlanan ve binlerce değerli öğrenciler yetiştiren Kızılot, birçok ödüle layık görülmüştü. Kaybından dolayı esnaf camiası olarak derin bir üzüntü duyduk. Türk esnaf ve sanatkarlar adına Kızılot`a Allah`tan rahmet, ailesine , yaktınlarına ve sevenlerine başsağlığı diliyorum` dedi.