• E-Posta
  • Yazdır

PALANDÖKEN, `ÇOCUKLAR KÜÇÜK HEDİYELERLE ÖDÜLLENDİRİLMELİ`


 

ANKARA -  Eğitim öğretimin birinci yarıyılını tamamlayan tüm öğrencileri ve öğretmenleri tebrik eden TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, `Karne alan tüm öğrencilerimizi kutluyor ve hepsinin ileride çok başarılı işlere imza atacağına yürekten inanıyorum. Öğrenciler 16 günlük sömestr tatilini dinlenerek, eğlenerek, gezerek ve sosyalleşerek geçirmeli. Çocuklar karne hediyesi olarak küçük hediyelerle ödüllendirilmeli` dedi.

-`ÇOCUKLARIMIZI SOSYAL FAALİYETLERLE ÖDÜLLENDİRELİM`

Türkiye genelinde yaklaşık 20 milyon öğrenci ve öğretmenin 2017-2018 eğitim öğretim yılının sömestr tatiline başlaması nedeniyle yazılı bir açıklama yapan Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, `Okul öncesinde 1 milyon 466 bin 409, ilköğretimde 10 milyon 657 bin 534 ve ortaöğretimde 5 milyon 849 bin 970 olmak üzere toplam 17 milyon 973 bin 913 öğrenci ve MEB`e bağlı 1 milyon 66 bin 68 öğretmen yarıyıl tatiline giriyor. 19 Ocak ve 5 Şubat tarihleri arasını kapsayan 16 günlük sömestr tatili hem öğrenciler hem de veliler için büyük bir fırsat. Bugünümüzün küçükleri, aydınlık yarınlarımız, çocuklarımızın heyecanla beklediği yarıyıl tatili çok iyi değerlendirilmeli. Sömestre tatilinde karne hediyesi olarak çocuklarımızı sinema ve tiyatro gibi sanatsal faaliyetlere götürerek ödüllendirelim` ifadelerini kullandı.

-`BAŞARISIZ ÖĞRENCİ YOKTUR`

Öğrencilerin ikinci yarıyıla daha verimli başlayabilmeleri için sömestr tatilini huzurlu ve zinde geçirmeleri gerektiğini belirten Palandöken şunları kaydetti, `Öğrencilerimiz okul varken vakit ayıramadıkları hobiler ve sosyal faaliyetlerle ilgilenerek tatilin keyfini çıkarmalı. Aileleri, akrabaları ve arkadaşlarıyla bol bol vakit geçirmeli, bulundukları illerdeki tarihi yerleri, müzeleri gezmeli. Çocuklarımızın başarıları asla karnelerindeki notlara göre değerlendirilmemeli. Çünkü karneler öğrencilerin başarısını değil, müfredatı ne ölçüde kağıda dökebildiklerini ortaya koyuyor. Çocuklarımızın karneleriyle övünmemeli ve onları birer yarış atına çevirmemeliyiz. Özellikle yarıyıl tatilinde velilerimiz çocuklarla daha çok vakit geçirip daha sağlıklı iletişim kurmalı. Onlara inandığımızı ve güvendiğimizi, her ne olursa olsun daima arkalarında olacağımızı göstermeliyiz.`