• E-Posta
  • Yazdır

PALANDÖKEN, `TESK KART KULLANAN ESNAF SAYISI 100 BİNE YAKLAŞTI`


 

ANKARA- Esnafa birçok sektörde indirim sağlayan TESK Kartın her geçen ay kullanımının yaygınlaştığını belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, `Esnafımızı ve ailesini eğitim, akaryakıt, giyim gibi birçok sektörde alışveriş yaparken rahat ettirmek için geçtiğimiz yıl Aralık ayında dağıtımına başladığımız TESK Kartı kullanan esnaf sayısı 100 bine yaklaştı. Sektörlerde yeni ve farklı işbirliklerine devam ediyoruz. Tüm esnafın bu kartın indirimlerinden faydalanabilmesi ve daha fazla sektörde indirim sağlayabilmeyi amaçlıyoruz` dedi.

-`100 BİNE YAKIN ESNAF TESK KART KULLANIYOR`

TESK Kart kullanan esnaf sayısının giderek arttığına dikkati çeken Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, `Geçtiğimiz yıl Ekim ayında tanıtımını, Aralık ayında ise dağıtımını yapmaya başladığımız TESK Kart Temmuz sonu itibariyle 81 bin 200 adet oldu. Bu ay sonuna kadar 15 bin daha yeni kart üretimi yapılarak tüm oda ve birliklere göndereceğiz. Böylelikle TESK kart kullanıcısı esnaf sayımız 100 bine yaklaşmış olacak. Tabii ki hedefimiz 2 milyon esnafımızın tümünün ve ailesinin bu kartın sağladığı imkanlardan faydalanmasıdır. Esnafın değişen ekonomik koşullarda olumsuz etkilenmesini bir nebze olsun rahatlatmak için elimizden geleni yapıyoruz. Nitekim şu an 24 adet marka ile birçok sektörde işbirliği sağlamış ve indirim hakkı almış durumdayız. Bu işbirliklerinin sayısını sürekli olarak artıracağız` diye konuştu.

-`TESK KART EN ÇOK AKARYAKIT SEKTÖRÜNDE KULLANILDI`

Birçok sektörde anlaşması olan TESK Kartın en çok akaryakıt sektöründe kullanıldığını belirten Palandöken, `TESK Kartın anlaşma sağladığı sektörler, akaryakıt, fastfood, giyim, seyahat, eğitim, eğlence, sağlık, kargo, elektronik, konaklama, gsm operatörü, finans, yazılım ve sigorta. Anlaşmalı olduğumuz sektör yelpazesini olabildiğince genişletmeye çalışıyoruz. Bu sektörlerde geçtiğimiz ay en çok akaryakıt, daha sonra da sağlık sektöründe harcama yapıldı. Akaryakıtı en çok kullanan iller sırasıyla Kayseri, Malatya ve Tokat olurken, sağlık sektöründe en çok TESK Kart kullanan iller sırasıyla Trabzon, Samsun ve Tokat oldu` şeklinde söyledi.