• E-Posta
  • Yazdır

PALANDÖKEN, `AKARYAKIT İNDİRİMLERİ ESNAFIMIZ İÇİN SEVİNDİRİCİ`


 

ANKARA-  Akaryakıta gelen indirimlerin esnaf adına sevindirici olduğunu dile getiren TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, `Benzinin litre fiyatına 28, motorinin litre fiyatına ise 29 kuruş indirim başlıyor. Akaryakıt indirimleri, nakliyeci esnafımız başta olmak üzere tüm esnafımız adına sevindirici. Enflasyonla mücadelemizin de hız kazanması için yapılan akaryakıt indirimlerinin devamını bekliyoruz` dedi.

-`ULAŞTIRMA SEKTÖRÜ AKARYAKIT İNDİRİMİNDEN DOLAYI MUTLU`

Benzin ve motorinin litre fiyatına yapılacak indirimlerin enflasyonla mücadelede oldukça etkili olduğunu belirten Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, `Ham petrolün uluslararası piyasadaki düşüşü ve doların aşağı yönlü hareketi ile birlikte akaryakıt fiyatlarına indirim talebimizi kısa zaman önce dile getirmiştik.Bu talebimiz karşılık buldu ve bu geceden itibaren benzin ile motorinin litre fiyatındaki 28-29 kuruş indirim pompaya yansıyacak. İndirim haberi, ulaştırma sektöründe faaliyet gösteren taksici, dolmuşçu, halk otobüsçü ve kamyoncu esnafımız başta olmak üzere tüm esnaf ve sanatkarımız adına oldukça sevindirici. Özellikle motorine yapılan indirim sayesinde esnafımızın maliyeti düşecek. Bu A`dan Z`ye tüm ürünlerin etiketine indirim olarak yansıyacaktır` diye konuştu.

-`AKARYAKIT İNDİRİMİ ENFLASYONLA MÜCADELEDE ÇOK ETKİLİ`

Son indirimlerle birlikte Mayıstan bu yana benzine toplamda 1.16, motorine ise 73 kuruş indirimin pompaya yansıtıldığını belirten Palandöken, `Brent petrolün varil fiyatı 54 dolar seviyesinden işlem görüyor. Amerikan doları ise 5.30`un altında. Eşel mobil sisteminin uygulanmaya başlandığı 17 Mayıs tarihinde benzinin litre fiyatı 6.28, motorininki 5.73`tü. Son indirimlerle birlikte Mayıstan beri benzine toplam 1.16 kuruş, motorine 73 kuruş indirim yapılmış oldu. Özellikle enflasyonla mücadele ettiğimiz bu dönemde akaryakıt indirimleri enflasyon üzerinde çok önemli bir etkiye sahip. Hem esnafımız hem de tüm vatandaşlarımız adına akaryakıt indirimlerinin devam etmesini bekliyoruz` şeklinde konuştu.