• E-Posta
  • Yazdır

PALANDÖKEN, `ALTINDA TAKSİT İMKANI PİYASALARI HAREKETLENDİRİR`


 

ANKARA- İşçilik gerektiren altın satışlarına taksit imkânı getiren yeni düzenlemenin hem esnaf hem de altın alacaklar için sevindirici olduğunu dile getiren TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, `İşçilikli altına taksit imkânı özellikle düğün sezonu başlarken yeni evlenecek çiftlere avantaj sağlayacak. Aynı zamanda kuyumcu esnafımızın da kazancını artıracak olan bu imkân piyasaları hareketlendirir. En önemlisi taksit sayesinde düğüne katılanlar evlenen yeni çiftlere eskisi gibi işçilikli altın takılabilecek. ` dedi.

-`TAKSİT DÜZENLEMESİYLE KUYUMCULUK SEKTÖRÜ HAREKETLENİR"

Altındaki taksit düzenlemesi ile kuyumcu esnafının işlerinin artacağını söyleyen Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, `Kuyumculuk sektörü için geçtiğimiz Ağustos ayında kaldırılan taksit imkânı, kuyumcu esnafımızın talebi üzerine yeniden düzenlendi. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından kuyumculukta işçilik gerektiren ziynet, takı ve mücevherat ürünlerinde kredi kartına 4 taksit imkânı getirilmesi herkes için olumlu. Taksit imkânı yokken ticaret hacminde büyük bir düşüş yaşayan kuyumcu esnafı, yeni düzenlemeden oldukça memnun. İşçilikli altınlarda taksit imkânının yeniden sağlanması, düğün sezonunun başlayacağı bu günlerde altın alacak vatandaşlar için de sevindirici bir haber oldu. Hem birikim yapacak olan vatandaşlarımız için hem de yuva kuracak çiftlerimiz için işçilikli altındaki 4 taksit uygulaması yüzleri güldürdü` diye konuştu.

-`KUYUMCULUKTA TAKSİT İMKÂNI ÇEŞİTLENDİRİLMELİ`

Düğün sezonu başlarken kuyumculuk sektöründe taksitlendirme çeşitlerinin de artırılması gerektiğine değinen Palandöken, `Yaz sezonuyla birlikte düğün sezonu da başladı. Her yıl ortalama yarım milyon çift dünya evine giriyor. Bu noktada en çok tercih edilen kuyumculuk oluyor. Dolayısıyla 4 taksit imkânı gram altın, çeyrek altın, külçe altın gibi kalemlere de getirilmeli. Taksit sayısının artırılması ve bu imkânın çeşitlendirilmesi altın alacakları daha da rahatlatır. Alışverişlerin hareketlenmesi piyasaları da hareketlendirir` şeklinde belirtti.